11. 3. 2009

Handle přístup

ZDROJ:

V České republice se rozjíždí něco nového a není to v Praze! Je to u nás, v Komorní Lhotce. Jana a Paul Baptie, původním povoláním logopedka a učitel, oba s mnohaletými zkušenostmi s prací s dětmi a mládeží, přinášejí do České republiky HANDLE přístup


HANDLE® je holistický (celostní) přístup k neurovývoji a efektivitě učení. Což zjednodušeně znamená, zjišťování, jak náš nervový systém a naše smysly fungují a jak nám umožňují se učit novým věcem – mluvit, číst, psát, počítat, čistit si zuby, jezdit na kole, hrát fotbal a jiné sporty, usínat potmě, ovládat své nálady, orientovat se v mapách atd., zkrátka všemu novému, čemu se v životě musíme naučit. Pro některé z nás jsou všechny tyto věci jednoduché a jejich zvládání bereme jako samozřejmost. A pro jiné mohou být náročné a někdy se mohou zdát téměř nemožné.

HANDLE může pomoci integrovat a zorganizovat nervové systémy a smysly v těle a tím nám umožnit zvládat učení se novým věcem efektivněji a s větší lehkostí.

Také pro lidi, u nichž byly stanoveny diagnózy specifických poruch učení (dyslexie, dysgrafie atd.), poruch pozornosti, poruch vývoje řeči, poruch autistického spektra, poruch paměti, dětské mozkové obrny, duševních poruch, pro lidi po úrazech mozku nebo po mozkových příhodách může být HANDLE užitečný.

Pokud sami máte pocit, že by Vám HANDLE přinesl užitek, nebo znáte někoho, komu by byl ku prospěchu, kontaktujte nás na 558 694 017, na handle@email.cz nebo písemně na adrese Komorní Lhotka 326, 739 54. Můžete také navštívit www.handle.org (v angličtině).

Nebo přijďte na přednášku o HANDLE přístupu, která se koná 16. února 2008, v 15:00, v Třinci, Tyršova 275, v prostorách vzdělávací agentury EDLiT. Prosíme potvrďte svou účast, z důvodu zajištění dostatečné kapacity míst.

Těšíme se na Vás Jana a Paul Baptie J

Žádné komentáře:

Okomentovat