19. 5. 2009

APLA praha

http://www.praha.apla.cz/vzdelavaci-kurzy/15.vychova-predskolniho-ditete-s-pas-seminar-pro-rodice-4.html

Výchova předškolního dítěte s PAS – seminář pro rodiče
Termín: 29.5. 2009 od 9.00 do 16.30 Přednášející

Mgr. Ivana Mátlová
Mgr. Romana Straussová

Místo konání: pracoviště Dolanská, popis cesty zde Komu je seminář určen: rodičům dětí s PAS, ale i dalším blízkým osobám, které pečují o děti s autismem

Cílem kurzu je předat základní souhrn informací, které je možné ihned prakticky využít při výchově dětí s PAS.

Účastníci semináře se dozvědí základní informace o specifikách výchovy dítěte s PAS a o možnostech práce s těmito dětmi - zejména jak s dětmi komunikovat, jak je učit novým dovednostem, jak jim usnadnit porozumění světu a dění kolem nich, jak pracovat na rozvoji sebeobsluhy atd. Účastníci semináře získají informace o strukturovaném učení, možnostech alternativní komunikace, jak je možné reagovat na problémové chování atd.

Tento seminář poskytne základní vhled do problematiky péče o děti s PAS s důrazem na praktickou využitelnost získaných informací. Program semináře byl sestaven na základě praktických zkušeností a dlouhodobé spolupráce s rodiči pečujícími o děti s PAS.

Program semináře:

o Poruchy autistického spektra - základní typy poruch, čeho si všímat, specifika dětí s PAS

o Jak s dětmi pracovat - úvod do strukturovaného učení, přizpůsobení prostoru, tvorba denních režimů, nácviky sebeobslužných dovedností, pracovního chování atd.

o Komunikace u dětí s PAS
o Nejčastější otázky, které kladou rodiče dětí s PAS

Přihlásit se je možné vyplněním formuláře nebo prostřednictvím emailu cizkova@apla.czTato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo na telefonním čísle 220 571 249. Do přihlášky prosím uveďte své jméno a také věk a diagnózu Vašeho dítěte.