16. 6. 2009

Probian Mimi

Probian Mimi obsahuje účinné probiotické a prebiotické bakterie na přírodní bázi. Přispívají u miminek k vývoji zdravé střevní mikroflóry, pomáhají chránit organizmus před alergiemi, upravují zažívání a podporují celkovou obranyschopnost. Zejména u nejmenších dětí, jejichž imunitní ochrana není ještě plně funkční, je role probiotik velmi důležitá.

Pečlivě vyvážené množství tělu prospěšných bakterií kmenů Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus a Bifidobacterium longum je obohaceno o specificky dětskou probiotickou kulturu Bifidobacterium infantis. Probian Mimi je určený pro miminka od ukončeného 4. měsíce věku.

Kdy Probian mimi pomáhá:

 • snižuje riziko rozvoje alergií a atopického ekzému
 • zmírňuje alergické projevy
 • posiluje dětskou imunitu
 • zvyšuje odolnost dětí vůči infekcím dýchacích cest
 • přispívá k rychlé obnově střevního prostředí po užívání antibiotik
 • pomáhá při dětských průjmech
 • upravuje zažívací obtíže
 • udržuje a obnovuje zdravou střevní mikroflóru – což nezbytný předpoklad pro celkové zdraví dítěte

Střevní mikroflóra u dětí

Celkové zdraví dítěte začíná v bříšku. Střevní trakt je nejvýznamnější imunitní orgán v dětském těle. Hostí tisíce druhů bakterií, z nichž některé zde žijí trvale, jiné přicházejí s potravou a trávicím traktem pouze projdou. S jídlem se do těla dostávají živiny a také bakterie, z nichž některé mohou být škodlivé (patogenní), jiné tělu prospívají a jsou nezbytné pro jeho správné fungování („přátelské bakterie“). To vše vytváří složitý a důmyslný ekosystém, který nazýváme „střevní mikroflóra“. Pokud je systém v rovnováze, je vše v pořádku. Na správné funkci trávicího traktu totiž závisí celá řada životně důležitých procesů. Zdravá a funkční mikroflóra dokáže ovlivnit celkové zdraví dítěte. Jestliže je její rovnováha narušena, mohou se u dítěte projevit menší či větší obtíže, spojené se zažíváním nebo obranyschopností.

Střevní mikroflóra se tvoří v okamžiku narození dítěte. Před narozením se dítě vyvíjí ve sterilním prostředí a jeho zažívací trakt neobsahuje žádné mikroorganizmy. Osídlování střev bakteriemi z vnějšího prostředí začíná v průběhu porodu. Způsob porodu má vliv na složení mikroflóry – je dokázáno, že děti narozené císařských řezem mají menší počet zdraví prospěšných bakterií. Z toho důvodu jsou přirozený porod, přiložení dítěte k prsu a následné dlouhodobé kojení důležité pro správný rozvoj jeho zažívání i imunity.

Některé studie naznačují, že právě rozdíly ve střevní mikroflóře kojených a nekojených dětí vysvětlují, proč jsou kojené děti zdravější. Kojené děti mají statisticky lepší imunitu a jsou také lépe chráněny před rozvojem alergií.

V kojeneckém období tvoří 90 procent veškeré mikroflóry bifidobakterie, které mají u dětí mimořádně velký význam pro ochranu před střevními infekcemi. Převaha bifidobakterií je způsobena látkami, které jsou obsaženy v mateřském mléce a příznivě působí na jejich růst. Později se jejich podíl snižuje a mikroflóra se mění. Jejího stabilního složení se dosáhne asi po dvou letech. Lidský organizmus si vybírá svou vlastní mikroflóru, která ho potom provází po zbytek života a je pro něj unikátní.

V rámci klinické studie, kdy byly nastávajícím maminkám podávány probiotika jeden měsíc před porodem a následovně pak jejich dětem po dobu šesti měsíců, bylo potvrzeno významné omezení pozdějšího výskytu alergií. Kontrolní hodnocení ve čtyřech letech věku dětí účinek potvrdilo.

Co vše může ovlivnit zdraví střevní mikroflóry?

 • způsob stravování (vysoký podíl rafinovaného bílého cukru, konzervantů a barviv - zejména v dětských sladkostech a sladkých limonádách)
 • nemoci z nachlazení, chřipková onemocnění
 • užívání léků, především antibiotik
 • zhoršená kvalita životního prostředí

Co jsou probiotika a prebiotika?

Probiotika (z řečtiny „pro život“) jsou živé „přátelské“ bakterie, které obnovují a pěstují přirozené osídlení trávicího ústrojí. Přispívají k jeho celkové rovnováze a udržují zdravý poměr mezi prospěšnými a škodlivými bakteriemi. Působí příznivě na zažívání, stimulují přirozenou imunitu organizmu, zmírňují alergické projevy a ovlivňují celkové zdraví.

Prebiotika (rebiot-oligosacharidy, rebiot a kolostrum) vytvářejí živnou půdu pro rozmnožování probiotických bakterií a podporují tak rychlejší a účinnější osídlování střevního prostředí. Současné podávání probiotik s prebiotiky maximalizuje příznivý vliv na obnovení a normalizaci střevní mikroflóry.

Spojením probiotik a prebiotik vzniká forma, které se odborně říká synbiotika. V synbiotikách se zvyšuje vzájemné působení prebiotik i probiotik, která prodlužují přežívání zdravé střevní mikroflóry a omezují růst škodlivých bakterií.

Pro lepší zažívání kojenců

 • při bolestivém zažívání u kojenců
 • při krmení umělou výživou
 • při odstavení od kojení a přechodu na pevnou stravu

Bifidobakterie a laktobacily jsou organizmy, které dominují v trávicím ústrojí kojenců do doby než dojde k odstavení kojence od mateřského mléka. Poté dochází k osídlování střevního prostředí mikroorganizmy, které jsou podobné jako u dospělých. Při narození mají děti velmi slabý imunitní systém, který se musí rozvíjet, aby se kojenec dokázal s vnějším prostředím vyrovnat. Mateřské mléko obsahuje vše pro růst a rozvoj imunitního systému včetně prospěšných bakterií, které umožňují trávení. Jak dítě roste, dostávají se do jeho střev i další mikroorganizmy získané z jiných zdrojů potravy.

Prevence alergií a ekzémů

Na rozvoj atopického onemocnění (alergická rýma, astma a ekzém) mohou mít mimo jiné vliv právě změny ve střevní mikroflóře. Stále více se objevují nejrůznější potravinové alergie. Vliv probiotik na redukci příznaků potravinových alergií byl prokázán kontrolovanou studií u dětí s atopickým ekzémem a alergií na kravské mléko. U více než poloviny atopických dětí užívajících probiotika po šest týdnů bylo dosaženo zlepšení.

Posílení imunity dětí

 • pro posílení celkové imunity organizmu
 • v období zvýšeného rizika nakažení nemocí z nachlazení a chřipkou
 • při pobytu v dětském kolektivu

U malých dětí po odstavení od kojení nebývá obranyschopnost ještě plně vyvinuta a děti jsou tedy mnohem náchylnější k různým onemocněním. Probiotika a prebiotika stimulují imunitu organizmu tak, že udržují optimální propustnost střev - do dětského těla se pak nedostávají škodlivé cizorodé látky. Pozitivně působí na zvyšování obranyschopnosti jak u zdravých dětí, tak u dětí s imunitními poruchami.

Nemoce a průjmy

 • na úpravu zažívání a při dětských průjmech
 • při nemocích a rekonvalescenci
 • při užívání antibiotik

Probiotika s prebiotiky přispívají k péči o střevní mikroflóru a zažívání u dětí. Příznivě působí při průjmech, bolestech bříška, nadýmání, zácpě a nepravidelném vyprazdňování. Při léčbě antibiotiky může dojít k oslabení obranné funkce střev a k průjmu. Podávání probiotik s prebiotiky významně pomáhá při snižování projevu průjmu a rychle obnovuje počet přátelských bakterií ve střevech.

Při cestování

Při cestování mohou děti trpět střevními potížemi, nejčastěji průjmem, bolestmi bříška a zácpou. Odlišné klima, jiné jídlo, než na jaké je zvyklé z domova, voda s jiným minerálním složením, někdy i z neprověřených zdrojů, zvýšená únava – to vše narušuje rovnováhu střevní mikroflóry. Zahájit podávání probiotik je optimální alespoň jeden týden před cestou, pak pokračovat během pobytu a dostatečné dávky je vhodné užívat i několik dní po návratu.

Složení: obsah v 1 sáčku

Probiotic komplex 3 miliardy: Lactobacillus rhamnosus, Lactobacilus acidophilus, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium infantis mld

Prebiotic komplex: Fruktooligosacharidy - Inulin 150mg

Dávkování: 1 sáček denně, rozmíchat ve sklenici vody, výživy nebo vmíchat přímo do jídla

Jak užívat Probian Mimi

Rozpustný prášek Probian Mimi je speciálně balen v malých sáčcích. Lze ho snadno přimíchat do jakéhokoliv jídla nebo nápoje (kaše, přesnídávky, mléčné výživy, čaje, vody) případně rozpustit na lžičce. Při přidávání do jídla dávejte pozor, aby pokrm nebyl horký. Doporučujeme prášek vmíchat těsně před konzumací. Probian Mimi je bez příchuti, na čistě přírodní bázi, bez jakýchkoliv umělých barviv a přísad. Probian Mimi je určený pro miminka od ukončeného 4. měsíce věku.

http://www.probian.cz/

Žádné komentáře:

Okomentovat